مکس آمان

از ویکی نازی سنتر
پرش به: ناوبری، جستجو
تصویر مکس آمان
تصویر رسمی از مکس آمان

زندگینامه

مکس آمان (24 نوامبر 1891 - 30 مارس 1957) مقام عالی رتبه آلمان نازی با درجه افتخاری افسر اس اس ، سیاستمدار و روزنامه نگار بود.

max amann متولد 24 نوامبر 1891 در شهر مونیخ میباشد.او یک سیاست مدار و یک روزنامه نگار نیز بود.در زمان جنگ جهانی اول او گروهبان آدولف هیتلر بود.amann در ماه اکتبر سال 1921 به حذب نازی پیوست و در سال 1922 به سمت مدیریت کسب کار(مالی)حذب رسید.او علاوه بر مدیریت مالی حذب مسئول چاپ نشریات و اعلامیه ها و تبلیغات نازی ها را در چاپخانه ها بر عهده داشت.مجله ی مطعلق به حذب نازی به نام Das Schwarze Korps نیز بوسیله ی او چاپ شد.

در سال 1924 او به عنوان یکی از نمایندگان حذب نازی در شورای شهر مونیخ انتخاب شد.

در سال 1933 او به عنوان یک نازی و نماینده ی مناطق باواریا و سوابیا در رایشتاگ انتخاب شد.طبق گفته ی برخی منابع یکی از مهمترین کارهای amann متقاعد کردن آدولف هیتلر که به جای عنوان چهار و سال نیم مبارزه در برابر دروغ، حماقت و بزدلی به نبرد من است.

در 4 سپتامبر سال 1931 max amann بازوی چپ خود را به وسیله ی اسلحه گرم و زمانی که با دوست و همکارش فرانتس ریتر فون به شکار رفته بودند در اثر اشتباه خود از دست داد.

بلافاصله پس از تشکیل حکومت نازی رو به سمت ریاست رسانه ها و مطبوعات رایش منسوم شد.amann در این نقش موفقیت و محبوبیت بیشتر نازی ورایش سوم را در استفاده از مطبوعات و رسانه ها میدانست.

او ناشر اصلی کتاب نبرد من بود و از این راه ثروت زیادی را بدست آورد.او همچنین به عنوان بزرگترین ناشر روزنامه در تاریخ المان و در جهان به شمار میرود.

max amann تمام درآمد خود را در راه تبلیغ نازی استفاده کرد به طوری که ثروت او در سال 1934 108.000 میلیون رایش مارک بود که در سال 1942 به 3.8 میلون رایش مارک کاهش پیدا کرد.

او در زمان پایان جنگ در آلمان ماند و توسط نیرو های متفق دستگیر و در دادگاه نورنبرگ محکوم به 10سال کار اجباری در یکی از اردوگاه های کار اجباری شوروی شد.اما در سال 1953 به دلیل تحقیقات دوباره آزاد شد.

تمام ثروت و اموال او توسط متفقین مصادره شد و حتی حقوق بازنشستگی او نیز قطع شد .

بدین ترتیب او در سن 62 سالگی و در نهایت فقر و بی پولی و تنهایی در 30 مارس 1957 از دنیا رفت.