فیلیپ بوهلر

از ویکی نازی سنتر
پرش به: ناوبری، جستجو
تصویر رسمی از فیلیپ بوهلر
تصویر رسمی از فیلیپ بوهلر


محتویات

زندگینامه

شرح حال

فیلیپ بوهلر Philipp Bouhler متولد 19 سپتامبر 1899 و فوت شده در19 مه 1945یک مقام ارشد حزب نازی که رهبر ملی نیزبود و یکی از رئیسان NSDAP نیز محسوب میشد.او همچنین درجهSS-Obergruppenführer در آلگماینه اس اس را به دست آورد و مسئول برنامه عملیاتT4 بود. بوهلر در10 ماه مه 1945 توسط نیروهای آمریکایی دستگیر شد.او در تاریخ 19 ماه مه سال 1945 به خودکشی متعهد شد، یعنی زمانی که در ایالات متحده، و همچنین در اردوگاه توقیف زل ام سی در اتریش و در راه داخائو بود.


اوایل زندگی

بوهلر در مونیخ متولد شد. او پنج سال در رویال باواریا دانشجوی دانشکده افسری سپاه بود. او در جنگ جهانی اول به شدت مجروح شد. از سال 1919تا سال 1920، او فلسفه را در چهار ترم مشروط شده اش مورد مطالعه قرار داد و در سال 1921 در خانه چاپ و نشر قرار داده شد که در روزنامه Völkischer Beobachter قرار گرفت.


در حذب نازی

او بهNSDAPدر جولای سال 1922 با شماره عضویت 12 پیوست.پاییز1922او به معاون مدیرNSDAPتبدیل شده بود.پس از به شکست کودتای مونیخ و پس از آن در سال 1925، او وزیر امور خارجه رایش درNSDAPشد. پس از تصرف قدرت در سال 1933، او یک رهبر رایش و عضو از رایشتاگ در وستفالن شد. او عضو نیروهای اس اس در 20 آوریل 1933با شماره عضویت54932 شد. در سال 1934، بوهلررئیس پلیس مونیخ شد. و تنها یک ماه بعد، او از طرف صدر اعظم آدولف هیتلر، صاحب یک مقام ویژه در 17 نوامبر سال 1934 و در درجه اول برای بیزینس حزب منصوب شد. که موقعیت او تا 23آوریل 1945حفظ شد.علاوه بر این، بوهلررئیس کمیسیون رسمی حزب بازرسی برای حفاظت از ادبیات ملی سوسیالیستشد. بوهلر همچنین مسئول همه مکاتبات پیشوا هیتلر که شامل ارتباطات خصوصی و داخلی و همچنین پاسخ به سوالات عمومی (که شامل درخواست برای کمک مادی، شغل، بخشش، کسب و کار و بیزینس سازمان و غیره میشد)بود.در سال 1944، بسیار از توابع کانزلی توسط صدراعظم حزب و همچنین مارتین بورمان به حزب، جذب شدند.


فیلیپ بوهلر در حال دست دادن به آدولف هیتلر
فیلیپ بوهلر در حال دست دادن به آدولف هیتلر


محکومیت به جنایات جنگی

طبق بیانیه های متفقین بخصوص بیانیه هایی که در دادگاه نورنبورگ صادر شد بوهلر برای فعالیت های مربوط به کشتارها مسئول شناخته شده بود.در اوایل عملیاتT4تحت نظارت بوهلر همراه با کارل برانت بود.روش های مختلف از قتل محاکمه شدند.اولین مرکز قتل اشلوس هارتیم در اتریش بود. اطلاعات به دست آمده از برنامه دروغین کشتن از سر ترحم، نشان میدهد که این برنامه به نابودی دسته جمعی مردم، مانند مردمان یهودی منجر شد. در سال 1942، بوهلر این کتاب را منتشر ساخت: ناپلئون، یک نابغه در مسیر. که کتاب مورد علاقه پیشوا هیتلر شد.او همچنین یک نشریه ناسیونال سوسیالیست یعنی مبارزه برای آلمان رادر سال 1938 منتشر کرده بود.


مرگ

بوهلر و همسرش، هلن، توسط نیروهای آمریکایی در اشلوسدر بروک در نزدیکی اردوگاه زل ام سی در تاریخ 10مه 1945 دستگیر شدند.همسراو با پریدن از یک پنجره در اشلوس خود کشی کرد. در 19 مه 1945، بوهلر با یک کپسول سیانور در حالی که صبح در اردوگاه توقیف آمریکا در زل در نزدیکی داخائو در حال طلوع بود، خود کشی کرد. زن و شوهر فرزندی نداشتند.

پیوند به بیرون

نازی سنتر