فریتز تاد

از ویکی نازی سنتر
پرش به: ناوبری، جستجو
تصویر فریتز تاد
تصویر رسمی از فریتز تاد

محتویات

زندگینامه

فریتز تد متولد 4 سپتامبر 1891 و متوفی در 8 فوریه 1942 یک مهندس آلمانی و مقام ارشد حزب نازی و همچنین بنیانگذار سازمان تد بود.او در یک سانحه هوایی در جنگ جهانی دوم درگذشت.


کودکی و جوانی

تاد در فورزهم در حالی که پدرش صاحب یک کارخانه کوچک بود به دنیا آمد.او در آموزشگاه های مونیخ و کارل سروهه درس خواند و با دریافت مدرک دیپلم در رشته مهندسی ساخت و ساز تحصیل کرد.بعدها، به او یک دکترای افتخاری اهدا شد. پایان نامه او موضوعیت منابع طبیعی شرکت کننده در ساخت جاده های کشور از مواد تار و آسفالت را داشت.

در جنگ جهانی اول، او در پیاده نظام خدمت کرد و پس از آن در خط مقدم ناظر شناسایی نیروی هوایی آلمان شد و صلیب آهنی گرفت.پس از خدمت سربازی او تحصیلات خود را در سال 1920 به پایان رسانید و برای اولین بار به شرکت گرون اند بیل فینگر آ جی در مانهایمپیوست و بعد از آن، مهندسی عمران شرکت ساگر اند ورنر را در سال 1921 بر عهده گرفت.

او در 5 ژانویه 1922 به سازمان NSDAP حزب نازی پیوست. در سال 1931، او به درجه سرهنگ اولی در سازمان اس آ رسید. که پس از آن ارنست روهم فرمان داد:امسال، تود دکترای خود را در زمینهمنابع طبیعی شرکت کننده در ساخت جاده های کشور از مواد تار و آسفالت گرفت.


حزب نازی

پس از انتصاب پیشوا هیتلر به صدر اعظمی در 30 ژانویه 1933، تود در ماه جولای به بازرسی کل جاده های آلمان رسید و در شرکت ساخت و ساز های جدید بزرگراهها مشغول به کار شد. او بعدها پردازنده ارشد ومدیر دفتر اداره ی مرکزی مهندسی ملی و رئیس کمیساریای عمومی برای تنظیم صنعت ساخت و ساز شد. او یک امتیاز ویژه داشت، یعنی قدرت قابل توجهی داشت و لزوما نیاز نبود به هر یک از وزارتخانه های رایش پاسخگو باشد. او همچنین به رتبه سرلشگریلوفت وافه رسید و پس از اعلام رسمی آن در ماه مارس سال 1935 رسما به سرلشگری منصوب شد. تود جایزه ملی آلمانی هنر و علوم را از پیشوا هیتلر درآتوباهنن گرفت. این جایزه، جایگزینی برای جایزه نوبل بود که پیشوا هیتلر آن را در سال 1936 نپذیرفته بود.

فریتز تاد و هاینریش هیملر و رودلف هس
فریتز تاد در کنارهاینریش هیملر و رودلف هس

در سال 1938، او سازمان OT یعنی سازمان برنامه ریزی تود را بوجود آورد و پیوستن شرکت های دولتی و شرکت های خصوصی و شرکت های خدمات کار رایش را قابل انجام کرد. او قرار بود در ساخت و ساز دیوار غربی که بعدا به خط زیگفرید تغییر نام داد و برای دفاع از قلمرو رایش بود شرکت داشته باشد.در 17 مارس سال 1940، او به وزارت تسلیحات و مهمات رایش منصوب شد و کارهای سازمان تودرا در غرب نظارت می کرد.پس از تهاجم اتحاد جماهیر شوروی در ژوئن 1941، او به مدیریت بازسازی زیرساخت های بناها منصوب شد.


جنگ جهانی دوم

در سال 1941، در کنار فرماندهان ارتش مشغول به کار شد و به دلایل مشکلاتی در لوفت وافه ازهرمان گورینگ، به طور زیادی فاصله گرفت.او به پیشوا هیتلر نزدیک بود. در عین حال، پس از یک تور بازرسی در جبهه شرقی، او به پیشوا هیتلر شکایت کرد که بدون تجهیزات بهتر و بیشتر برای نیروهای مسلح، بهتر است برای پایان دادن به جنگ با اتحاد جماهیر شوروی اقدام شود. پیشوا هیتلر چنین ارزیابی از وضعیت توسط تود را رد کرد و در حمله به شوروی بدون در نظر گرفتن ارزیابی او تلاش کرد.در8فوریه سال 1942، پس از از شروع پروازش از فرودگاه آشیانه ولف فرودگاهی در راستن برگ، پس از مدت کوتاهی پرواز پروازبا هواپیمای خود سقوط کرد. او به عنوانتوسط آلبرت اشپیر موفق به یافتن پست وزارت شد، و در همان هواپیما از دست رفت. او در آرامگاه ناشناسی به خاک سپرده شد که در چارن هوست اشتراسه در برلین واقع شده است.

او مدارک اولین سفارشات مخفی به آلمان را پس از مرگ دوچستر داشت که اسناد محرمانه رایش محسوب میشد. حتی گفته شد کهتود قربانی توطئه ترور شده بود، اما این هرگز تایید نشد.آلبرت اشپیر ذکر کرد: وزارت تحقیقات سانحه های هوایی رایش، تصادف هواپیما را بررسی کرده و احتمال خرابکاری را رد کرده است. بنابراین اقدامات بیشتر در نظر گرفته نشده و لازم هم نیست.

قبر فریتز تاد
تصویری از آرامگاه فریتز تاد

سازمان OT از میلیون ها کارگر اردوگاه های کار کشورهای اشغالی توسط رایش در طول جنگ جهانی دوم استفاده کرده بود و جایگاه قضاوت در دادگاه نورنبرگ در سال 1946 اشپیر را بخاطر داشتن رهبری این سازمان به 20 سال زندان محکوم کرد و در نتیجه استفاده غیر قانونی از کار اجباری را در سطح بین المللی تحریم کرد.


نقش او در فرهنگ عام

شخصیت فریتز تود در رمان روبرت ویلسون یعنی شرکت غریبه ها در سال2001 به تصویر کشیده شد.در این کتاب گفته شده که مرگ او توسط مقامات بلند مرتبه نازی ها برنامه ریزی شده بود.