تئودور گیلبرت مورل

از ویکی نازی سنتر
پرش به: ناوبری، جستجو
تصویر تعودور گیلبرت مورل
دکتر مورل پزشک مخصوص هیتلر


محتویات

زندگینامه

تئودور گیلبرت مورل (22 ژولای 1886 – 26 مه 1948) پزشک آلمانی مخصوص آدولف هیتلر در طول حیات حزب نازی بود . مورل در درمان بیماری های ناشناخته و نا علاج مهارت ها و تجربه های بسیاری داشت وی مدرک تخصصی و اموزش ها و تجربیاتش را مدت ها قبل از اولین ملاقاتش با ادولف هیتلر به دست اورده بود .

کودکی و نوجوانی تا شهرت

تئودور گیلبرت مورل پسر دوم از معلم مدرسه ای در روستای کوچکی به نام trais-munzenbergدر شمال (هس) متولد و در آنجا پرورش یافت . اصل و نسب پدری مورل منشا فریسی داشت و مربوط به قبل از قرن 12 میشد . در گرونبل و پاریس به تحصیل در رشته پزشکی پرداخت و سپس در سال 1910 در مونیخ به رشته تخصص زنان و زایمان روی آورد . در سال 1913 مدرک دکترا خود را اخذ نمود و در همان سال مجوز پزشکی برایش صادر شد و رسما به عنوان پزشک مشغول به کار شد . پس از یک سال خدمت به عنوان دستیار پزشک در کشتی کروز به ارتش روی اورد . مورل در جنگ جهانی اول خدمت نمود سپس به عنوان افسر پزشکی در سال 1919 در برلین به حرفه پزشکی و مداوا سربازان پرداخت در نهایت در سال 1920 با بازیگری ثروتمند ازدواج کرد . به دلیل درمان بیماری های ناشناخته و نا متعارف به شهرت زیادی رسید و در مجامع زیادی نامش بر سر زبان بود و در نهایت برای درمان توسط دکتر مورل از طرف پادشاه ایران و رومانی از وی دعوت به عمل آمد .


عضویت در حذب نازی

در دانشگاه های زیادی به تدریس پرداخت و جایزه نوبل دریافت نمود و چندین شرکت های دارویی اروپا از وی دعوت به همکاری به عمل اوردند مورل در سال 1933 به حزب نازی ملحق شد . در حزب دکتر مورل برای اولین بار ادولف هیتلر را در منزلش در obersalzberg ملاقات کرد که و گفت میتواند ظرف یک سال هیتلر را درمان کند . همسر مورل ازعنوان شغل همسرش به عنوان پزشک مخصوص برای هیتلر ناخشنود بود. سرانجام مورل شروع به درمان هیتلر کرد و در ابتدا برای وی ترکیبات ویتامینی و هیدرولیزوباکتری مولتیفلور برای وی تجویز کرد مورخان نوشته اند که مورل سعی در پیدا کردن علاج بیماری ادولف هیتلر را داشت .


مرگ

پس از اشغال برلین توسط متفقین مورل برلین را ترک کرد اما خیلی سریع توسط سربازان امریکایی دستگیر شد وی در اردوگاه های کار اجباری بوخنوالت به بردگی کشیده شد و وضع سلامتی اش هر روز ضعیف تر میشد و با داشتن چاقی و اضافه وزن و فقدان بهداشت در 26 ما مه 1948 بر اثر سکته از دنیا رفت .