آدولف زیگلر

از ویکی نازی سنتر
پرش به: ناوبری، جستجو
تصویر آدولف زیگلر
تصویر آدولف زیگار(متولد 16 اکتبر 1892 در برمن – فوت 18 سپتامبر 1959 در Varnhalt)

محتویات

زندگینامه

آدولف زيگلر Adolf Ziegler (متولد 16 اکتبر 1892 در برمن – فوت 18 سپتامبر 1959 در Varnhalt) نقاش و سياستمدار آلمانی بود. او توسط حزب نازی به نظارت بر پاکسازی "دژنره هنر"، ساخته شده توسط بسياری از هنرمندان مدرن آلمان منصوب شده بود. او نقاش مورد علاقه هيتلر بود.

کودکی و جوانی

پدر و مادر او هر دو معمار بودند، و زيگلر هميشه در خانواده توسط هنرمندان احاطه شده بود. پایان نامه او در آکادمی وايمار از سال 1910 تحت کارشناسي ارشد روش Doerner با حداکثر آرا در آکادمی هنرهای زيبای مونيخ مورد مطالعه قرار گرفت. با اين حال، از جنگ جهانی اول تحصيلات خود بخاطر اینکه به خط مقدم برود کنار گذاشت. پس از جنگ، او در مونيخ در کمیته حل و فصل و در آکادمی هنرهای زيبای مونيخ در سال 1919 تحصيلات خود را ادامه داد، جايی که او با حضور در کلاس هنر هنرمند نو آنجلو ادامه تحصیل داد.

تصویر آدولف زیگلر
تصویر آدولف زیگلر

او در نهايت موقعيت استاد را در فرهنگستان مونيخ در سال 1933، زماني که نازی ها به قدرت رسيدند، به دست آورد. یکی از آثار ايده آل نازی ها هنر "نژاد خالص" او بود. رئیس جمهور رایش اتاقش را به او برای هنرهای تجسمی و از بین بردن آثار آوانگارد، سپرده بود. اين کار را او با اخراج هنرمندان اکسپرسيونيست مانند کارل اشميتانجام داد و او کارل را از هر گونه فعاليت هنری "حرفه ای و يا آماتور" ممنوع کرد.


عضویت در حذب نازی

او از اوایل سال 1920 عضو حزب نازی شد، او پیشوا هيتلر را در سال 1925 ملاقات کرد و تبديل به يکی از مشاوران او در امور هنری شد. پیشوا هيتلر به زيگلر سفارش یک نقاشی پرتره و به یاد خواهرزاده خود، Geli Raubal، که خود کشی کرد را داد. در سال 1937 او نقاشی "حکم از پاريس" را کشید، که پیشوا هيتلر شخصا بعد از مدتی آن را به دست آورد و آن را در محل اقامت خود را در مونيخ، نصب و آویزان کرد. پیشوا هيتلر بعدها نيز چهار نقاشی از زيگلر را در محل اقامت خود در مونيخ نصب کرد. اين يک حس يک شبه از طريق توليد مثل(چاپ کپی نقاشی ها و در دسترس قرار دادن آن به عموم) منتقل شد. اين نقاشی بسيار مشهور شد، توسط تعداد زیادی درباره آن قضاوت شد و از تصویر آن کارت پستال و کپی از آن نقاشی، بسیار زیاد فروخته شده بود. همچنین در جشن های ملی سوسياليست تصاویر شکل انسان بدون جنگ و يا درد و رنج بسيار محبوب بودند. در اين زمان، زيگلر به مهم ترین نقاش رسمی رايش سوم تبديل شده بود و به او نشان تلاش و کوشش طلایی، و افتخار به رسميت شناختن بالاترین عضو حزب NSDAP اهدا شد.

تصویر آدولف زیگلر
زیگلر در سمت چپ دکتر گوبلز


آثار هنری زیگلر

اطلاعات زيادی در مورد اولین فرد رایش که کارهایی که سبک اوليه خود را به نمايش گذاشته و به عنوان اُشکال مدرنيستی شناخته شده است، موجود نیست. مدير موزه تبعيدی، آلويس Schardt در اواخر سی سالگی اشاره کرد که اولین فرد، زيگلر بوده است. او در زمان سابق يک نقاش مدرن و طرفداران متعصب از آثار فرانتس مارک بود. تغيير شکل آثار او باعث ترفیع درجاتش شد. قبل از او در زمان اين موقعيت، او يکي از افراطی ترین نقاشان مدرن، اما يکي از رتبه پايين ها بود. متاسفانه، هيچ نمونه هايی از چنين کارهای اوليه وجود ندارد. او به سبک مدرن و سبک باز نمودی و واقع بينانه در 1920، که در طی آن زمان که تماس او با هيتلر افزايش يافته بود، نقاشی میکرد. يازده بوم نقاشی شده زیگلر در نمايشگاه های هنری در خانه هنر آلمان در بين سالهای 1937 و 1943 به نمايش گذاشته شده بود. نقاشی ها به لحاظ فنی انجام شده اند، زيگلر براي ترکيب نقاشی ها عمدتا گل، سبک نقاشی، نقاشی های تمثيلی با الهام از اساطير يونانی، پرتره، و زن برهنه متعدد شناخته شده بود. استاتيک، برهنه شبه کلاسيک او چهره های آريايی ايده آل را به تصویر کشیده است.

تصویر آدولف زیگلر
پیشوا در حال بازدید از یکی از نمایشگاه های آثار زیگلر

زيگلر در مصاحبه با نمايشنامه نويس آمريکایی Stavis، توضيح داده است که يک نقاشی از يک زن آلمانی زيبا و برهنه بسیاری از مردان آلمانی و کودکان آلمانی را به "ایده آل پسندیدن" تشويق می کند. با اين حال، در آثار او هيچ چيز از هنر ناتوراليسم از چهره های نژادی وجود ندارد. او نام مستعار مايستر را انتخاب کرد و پردازنده آثارش نیز Schamhaares Deutschen است.


نقش او در نمايشگاه هنر فاسد

زيگلر در دوران رايش سوم در چند پروژه مهم اداری دخالت داشت. او به سناتور هنرهای زيبا در اتاق رايش در سال 1935 منصوب شد. دکتر گوبلز وزير تبليغات بعدا او را به ریاست شورای اتاق هنر منصوب کرد. در نهايت، در تاريخ 1 دسامبر 1936، او موفق شد که به جای Eugen Honig به ریاست اتاق هنر برسد، آن هم در زمانی که بیش از 45000عضو داشت.

تصویر آدولف زیگلر
یکی_از_نقاشی_های_زیبای_ایشان

زيگلر به رهبری يک کميسيون پنج نفره در شهرهای متعدد سفر کرد. زيگلر موفق به سازماندهی نمایشگاه منحط هنر در مونيخ در کمتر از دو هفته شد. در تاريخ 19 ژوئيه 1937، او نمايشگاه را افتتاح کرد و آن دسته از مديران موزه از که تحمل اینگونه آثار را نداشتند، او را محکوم کردند.

جنگ جهانی دوم

در طول جنگ جهانی دوم، زيگلر به طور موقت به زندان یک اردوگاه فرستاده شد. پس از آن که دوران مبارزاتی-انتخاباتی پیشوا شروع شد و او در زندان بود، در زنده بودنش شک کردند. زمانی که پیشوا از شکست نگرش هنری زيگلر مطلع شد، به دستور پیشوا زيگلر توسط گشتاپو دستگير شد و در زندان در اردوگاه کار اجباری داخائو به مدت شش هفته ماند. با اين حال، پیشوا شخصا دستور داد که او را از داخائو آزاد کنند و او بازنشسته شود. از آنجا که پس از مدتی نقاشی هایش با ناسيونال سوسياليسم همراه شد، زيگلر قادر شد زندگی حرفه ای خود را به عنوان يک هنرمند پس از جنگ آغاز کند. او بارها و بارها برای انتصاب مجدد به آکادمی هنرهای زيبای مونيخ از سال 1955 تا سال 1958 درخواست کرد، اما آکادمی مشخص کرد که او پس از انتصاب پیشوا، برای ریاست آکادمی رد صلاحیت شد.

تصویر آدولف زیگلر
یکی_دیگر_از_آثار_ایشان


مرگ

برخی گزارش می دهند که آثار زیگلر در سال 1955 در گالری يوری بن در لندن که به نمايش گذاشته بودند وجود داشته است، اما سوابق گالری و نظرات برخی کارشناسان نشان می دهد هنرمند آلمانی آدولف زیگلر، يک نقاش يهودی از لندن بود. زیگلر به این موضوع اعتراض کرد اما با توجه به بی حوصلگی کارشناسان و دروغهای یهودیان نتوانست یهودی نبودن خود را ثابت کند. زيگلر بی سر و صدا در روستای Varnhalt در نزديکي بادن بادن در سپتامبر 1959 و در سن شصت و هفت سالگی درگذشت.